گرمایش از کف:

سیستم گرمایش از کف سیستم گرمایش نوینی هست که در آن گرما به صورت تابشی و به واسطه آب گرم در لوله ها انتقال پیدا می کند.

در گذشته برای گرم کردن محیط از رادیاتور یا شوفاژ به طوری که آب گرم درون پره های رادیاتور، باعث گرم شدن هوای اطراف رادیاتور می شد و با انتقال هوا، گرما به بخش های مختلف ساختمان منتقل می شود

در سیستم گرمایش از کف، گرما از طریق سطح زمین پخش می شود و زمانی که روی زمین راه می روید گرمای مطلوبی را در کف پاهای خود احساس میکنید.در این سیستم تمامی بخش های محیط از دمای یکسانی برخوردار هستند زیرا گرما در سرتاسر خانه از سمت پایین به بالا منتقل میشود.

استفاده از انرژِی در سیستم گرمایش از کف، بسیار بهینه تر از سیستم رادیاتوری می باشد، زیرا رادیاتور ها برای گرم کردن هوای محیط نیاز دارند تا به دمای تقریبا 70 درجه سانتی گراد برسد، اما در گرمایش از کف تنها به 29 درجه سانتی گراد نیاز است. بنابراین در گرمایش از کف علاوه بر گرمای مطلوب تر، مصرف انرژی کمتر نیز داریم.از دیگر مزایای این سیستم نسبت به سیستم رادیاتوری می توان به گرم کردن یکنواخت محیط اشاره کرد. در اتاق هایی که توسط رادیاتور گرم میشوند دمای اطراف رادیاتور با دمای اطراف پنجره ها کاملا متمایز است اما در گرمایش از کف تمامی بخش های محیط به طور همگون گرم میشوند بدون اینکه در نقطه ای اختلاف دمایی وجود داشته باشد

به طور کل مزایای گرمایش از کف عبارتند از:

  • استفاده بهینه و صرفه جویی در مصرف انرژی
  • هزینه نگهداری بسیار پایین
  • در اختیار داشتن فضای بیشتر برای چیدمان دکوراسیون
  • ایمنی و راحتی بیشتر نسبت به مابقی سیستم ها
  • قابلیت سازگاری با تمامی کفپوش ها

نکات فنی مهم گرمایش از کف:

1- مانیفولد (کلکتور): بی شک از مهم ترین بخش های سیستم گرمایش از کف می توان به مانیفولد(کلکتور) آن اشاره کرد که باید حتما از کلکتور تموستاتیک استفاده کرد تا با استفاده از شیرهای فلومتردار بتوانیم دبی هر لوپ را به طور جداگانه کنترل کرد. در صورت استفاده از کلکتور سنتی سیستم ما به طور کامل بالانس نمی شود و قسمت هایی از خانه به طور کامل گرم نشده و باعث سلب آسایش گرمایی میشود. پس میتوان گفت کلکتور گرمایش از کف نقش بسزایی در سیستم ما ایفا میکند.

 

2 – لوله: در سیستم گرمایش از کف شما می توانید از لوله pex (پکس) یا 5 لایه استفاده کنید. هر دو محصول دارای مزایا و معایب خویش می باشند که باعث به وجود آمدن اختلاف نظر در انتخاب این دو محصول شده است.

لوله 5 لایه
لوله 5 لایه
لوله پکس(pex)
لوله پکس(pex)

شما میتوانید مقایسه این دو لوله که توسط مجموعه سلطانیان تهیه شده را در ویدیو زیر مشاهده کنید.

 

3متعلقات گرمایش از کفی: علاوه بر کلکتور در سیستم گرمایش از کف، شیر برقی و ترموستات جز متعلقات اضافی گرمایش از کف حساب میشوند که باعث کنترل دمایی جداگانه و بهتر بر روی سیستم میشود. عملکرد شیر برقی و ترموستات به این صورت است که سیم شیر برقی را به ترموستات وصل میکنیم. زمانی که ما دمای مورد نظر خود را تنظیم میکنیم ترموستات به صورت خودکار شیر برقی رو کم یا زیاد میکند تا سیستم به دمای مورد نظر برسد.

 

 


 

4 – طراحی  و محاسبات: سیستم گرمایش از کف سیستمی دقیق و مهندسی شده است، به همین دلیل محاسبات و اجرای درست گرمایش از کف از الزامات می باشد. بی شک سیستم گرمایش از کف کامل ترین و بروزترین سیستم گرمایشی دنیا می باشد اما باید به این نکته توجه کرد که در صورت اجرای نادرست؛ این سیستم معیوب می باشد و با مشکلات زیادی مواجه میشود.

 

بازرگانی سلطانیان همراه شما در مسیر گرمایش از کف خواهد بود! گرمایش از کف را تخصصی از ما بخواهید.

 

فهرست
× ارتباط با ما